Zakręcony Tydzień w Kubusiu Puchatku III

W Zakręconym Świątecznym Tygodniu codziennie mieliśmy mnóstwo obowiązków, które oczywiście okazały się wspaniałą zabawą. Każdego dnia tygodnia zajmowaliśmy się świątecznymi zajęciami. To był piękny czas. Ozdabialiśmy pierniczki, wykonaliśmy ozdoby choinkowe, wzięliśmy udział w Jasełkach, śpiewaliśmy i graliśmy kolędy i pastorałki a na koniec przyszedł do nas Mikołaj z upominkami.

Poniedziałek – Jak pachną Święta Bożego Narodzenia – pierniczki

Wtorek – Ozdoby choinkowe

Środa – Jasełka

Czwartek – Kolędy i pastorałki

Piątek – Świąteczne niespodzianki

Kiermasz Świąteczny

Okres Bożego Narodzenia to czas dzielenia się tym co mamy w sobie najlepsze. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 25 ,,Kubuś Puchatek” ozdabiały pierniczki, które pięknie zapakowane sprzedawaliśmy na kiermaszu świątecznym. Cały dochód zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rodzicom i nauczycielom dziękujmy za wsparcie i pomoc.

Wigilijne kolędowanie

Wieczór wigilijny jest czasem pełnym magii i nadziei. Czekamy na niego cały rok, żeby odpocząć, spędzić go z rodziną i przyjaciółmi, żeby ponownie uwierzyć i poczuć błogosławieństwo Boga nowo narodzonego. W ten szczególny czas, przedszkolaki tłumnie zebrały się na sali gimnastycznej by wspólnie kolędować. Każda grupa zaprezentowała kolędę lub pastorałkę. Występ umilili wspaniali goście, rodzice i absolwenci naszej placówki. Było nastrojowo i bardzo świątecznie.

 

Czekoladowy Autobus

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla dzieci z grup starszych (III, IV,V, VI) czekały niespodzianki od Mikołaja. 20 i 21 grudnia do przedszkola przyjechał Czekoladowy Autobus, w którym przedszkolaki przeniosły się w świat pachnącej czekolady. Poznaliśmy historię wyrabiania czekolady, jej rodzaje – połączone z degustacją oraz odgadywaliśmy czekoladowe zagadki. W programie było również własnoręczne wykonanie czekoladowej figurki, ozdabianie ciemnej czekolady białą i zabawa różnymi formami czekolady. Zapakowane pyszności dzieci zabrały do domu. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom ,,Mistrza Czekolady”. Dzieci najmłodsze otrzymały upominki od Mikołaja.

 

 

to top button